Maldivy sú skutočným ostrovným a podmorským rajom

PRACOVNÉ VÍZA

PRACOVNÉ VÍZA

Pracovné vízum na Maldivy

Pracovné vízum je povolenie vydané cudzincovi na pobyt na Maldivách za účelom zamestnania


Osoba cestujúca na Maldivy za prácou má povolený 15-dňový pobyt od dátumu príchodu.  Aby mohla získať toto obdobie, musí cudzinec vlastniť platné pracovné povolenie vydané Ministerstvom hospodárskeho rozvoja, ktorého platnosť nepresahuje 90 dní od dátumu vydania.

Okrem toho musí cudzinec pri príchode predložiť rovnaký pas, na ktorý bolo vydanie pracovného povolenia. Opätovný vstup na základe pracovného povolenia bez získania víza je možný, pokiaľ pracovné povolenie zostáva platné (do 90 dní od dátumu vydania). Avšak vzhľadom na okolnosti môže byť držiteľovi pracovného povolenia umožnené odísť a vrátiť sa raz pred získaním víza, za predpokladu, že pracovné povolenie zostáva platné.

Dôsledky nezískania víza v uvedenom období vedú k penalizácii podľa Zákona o imigrácii 1/2007, vrátane deportácie z Maldív za prekročenie pobytu.

Vydávanie služby pracovného víza je decentralizované a je k dispozícii v Male (Divízia víz, Star Cloud, 8. poschodie, Majeedhee Magu), Imigračného úradu Hithadhoo (mesto Addu), Imigračného úradu Fuvahmulah (mesto Fuvahmulah) a Imigračného úradu Kulhudhuffushi (H.Dh. Kulhudhuffushi).


Požiadavky na vstup pre pracovné vízum:


  1. Pas s možnosťou čítania strojmi (MRZ) a kópia strany pasu s bio-dátami žiadateľa (platnosť minimálne 1 rok).
  2. Platný vstupný lístok nesmie presiahnuť 90 dní od dátumu príchodu.
  3. Cestujúci musí predložiť rovnaký pas uvedený v pracovnom povolení.
  4. Vyhlásenie cestujúceho, predložené do 96 hodín pred odchodom z prvého prístavu nástupu. Musí byť predložené elektronicky cez portál IMUGA.
  5. Očkovací preukaz proti žltej zimnici, ak je to potrebné.


Podávanie žiadosti o pracovné vízum:


Nasledujúce dokumenty sú potrebné na podanie žiadosti o pracovné vízum a zamestnávateľ alebo zástupca zamestnávateľa musí podať žiadosť o vízum.

  1. Pas zamestnanca.
  2. Fotografia veľkosti pasu (Fotografia musí spĺňať štandardy fotografií Maldivskej imigrácie a musí byť aktuálna).
  3. Lekárska správa o prehliadke zamestnanca vydaná nemocnicou/klinikou oprávnenou príslušným vládnym orgánom, ak je to vyžadované.
  4. Potvrdenie o odovzdaní formulára IM29 (generované zo systému Xpat).

Maldivská imigrácia zaviedla online službu pracovného víza 17. novembra 2019. Preto by zamestnávatelia a agentúry pre zamestnávanie mali požiadať o službu prostredníctvom online systému Xpat.

S týmto vylepšením bude vízum spracované do 48 hodín od podania.

Keď je žiadosť spracovaná, žiadatelia môžu požiadať o online stretnutie na predloženie pasu(-ov) na vízum. Spracovanie víza trvá 3 pracovné dni a žiadateľ bude informovaný, keď bude pas pripravený na vyzdvihnutie.


Inštruktážne video

TOP HOTELY ZA TOP CENU

7 dní letecky z Viedne vratane leteniek, transferu, ubytovania a polpenzie

xNeviete nájsť čo hľadáte?
Vypracujeme Vám ponuku.