Maldivy sú skutočným ostrovným a podmorským rajom

TURISTICKÉ VÍZA

VÍZA - TURISTA

Turistické vízum na Maldivy

Turistické vízum na Maldivy je udelené pri príchode pre všetkých štátnych príslušníkov.


Cudzinec cestujúci na Maldivy ako turista nepotrebuje predchádzajúce schválenie víza. Avšak, osoba musí spĺňať základné vstupné požiadavky, aby získala imigračné povolenie pri príchode. Základné vstupné požiadavky sú nasledujúce:

 1. Pas alebo cestovný doklad s strojovo čitateľnou zónou  (MRZ - Machine Readable Zone) s platnosťou aspoň 1 mesiac. (Cestujúci s predĺženou platnosťou v ich pasoch nie sú povolení vstúpiť.)
 2. Kompletný cestovný itinerár vrátane potvrdených spiatočných leteniek, s predplatenou potvrdenou hotelovou rezerváciou v registrovanom hoteli, a dôkaz finančných prostriedkov na dostatočné finančné pokrytie počas pobytu na Maldivách, alebo držať predschválené vízové záruky schválené Imigráciou Maldiv.
 3. Vstupné požiadavky do ich ďalších destinácií; napríklad víza a platnosť pasu.
 4. Cestovná deklarácia  musí byť vyplnená a predložená všetkými cestujúcimi cestujúcimi na Maldivy a z Maldiv do 96 hodín do času letu. Formulár musí byť predložený elektronicky cez IMUGA.
 5. Očkovací preukaz proti žltej zimnici, ak je to aplikovateľné. Deti do 1 roka veku sú oslobodené od očkovania proti žltej zimnici. Kliknite sem, aby ste si skontrolovali krajiny endemické pre žltú zimnicu.

Deti / maloletí musia mať vlastný pas na vstup na Maldivy.

Tranzitní cestujúci sú definovaní ako tí, ktorí cestujú do inej krajiny cez Maldivy, bez prekročenia maldivskej imigrácie.

Poznámka: Kompletný cestovný itinerár (spiatočné potvrdené letenky, predplatená potvrdená hotelová rezervácia v registrovanom hoteli, a dôkaz finančných prostriedkov na dostatočné finančné pokrytie počas pobytu na Maldivách) nezaručuje vstup na Maldivy. Vstup bude udelený v prístave / letisku vstupu po stanovení prípustnosti imigračnými úradníkmi, v súlade s oddielmi 7 a 8 Zákona o imigrácii Maldiv z roku 2007.


UPOZORNENIE

Vážení cestovatelia

Chceme vás upozorniť na zavádzajúce aktivity, ktoré súvisia s finančnými výhodami za podanie formulára "Cestovateľské vyhlásenie na Maldivách". Upozorňujeme, že "Cestovateľské vyhlásenie" je samovyhlásenie, ktoré môžete jednoducho podať sami navštívením stránky https://imuga.immigration.gov.mv/ a je to ZDARMA.

Odporúčame všetkým cestovateľom vyplniť formulár priamo prostredníctvom portálu IMUGA namiesto toho, aby to robili cez iné webové stránky.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu. Bezpečnú a príjemnú cestu na Maldivy vám želá Imigračný úrad Republiky Maldivy.


DÔLEŽITÉ TEL. ČÍSLA

 • 102 prvá pomoc
 • 118 hasiči
 • 119 polícia

ADRESA ZASTUPITEĽSKÉHO ÚRADU SR V INDII

 • Embassy of the Slovak Republic
  50/M Niti Marg, Chanakyapuri
  New Delhi 110021
  Republic of India
 • Tel: 009111/688 53 40, 688 90 71
 • Fax: 009111/687 79 41
 • E-mail: skdelhi@giasdl01.vsnl.net.in


Posledná aktualizácia: 21. decembra 2022
TOP HOTELY ZA TOP CENU

7 dní letecky z Viedne vratane leteniek, transferu, ubytovania a all inclusive

xNeviete nájsť čo hľadáte?
Vypracujeme Vám ponuku.