Maldivy sú skutočným ostrovným a podmorským rajom

Doprava

Doprava

Vzhľadom na malú rozlohu ostrovov, doprava nie je veľmi rozvinutá, všetky miesta sú dostupné pešo, avšak funguje aj taxislužba. Dĺžka cestnej siete je 9,6 km. Len v hlavnom meste Malé, na atole Addu a na ostrove Fuvamullah sú cesty a autá. Ulice v Malé sú upchaté autami a motocyklami, hoci najväčšia šírka mesta je iba jeden kilometer. Najdlhšia cesta, ktorá je asfaltovaná a prejazdná pre automobily vedie z Hithadhoo do Gan v atole Addu. Dá sa prejsť cez tri ostrovy spojené hrádzami. Na Maldivách sa jazdí po ľavej strane.

Spojenie medzi ostrovmi je zabezpečené malými plavidlami a člnmi. Prístavy neumožňujú kotvenie veľkých zámorských lodí kvôli plytkosti vôd. Štatút medzinárodného prístavu má iba Male. Lode maldivskej flotily zabezpečujú pravidelné spojenia s prístavmi na Srí Lanke, Singapúre, Indii, Pakistane, Malajzii, Bangladéši, Thajsku a i.

Letecká doprava na Maldivy ide cez dve medzinárodné letiská, Malé International Airport na ostrove Hulhulé v blízkosti hlavného mesta Malé a Gan International Airport na ostrove Gan v atole Addu. Sú tu aj viaceré regionálne letiská, a to na Hanimaadhoo, Kaadedhdhoo a Kadhdhoo. Letecké spojenie na Maldivy zabezpečujú letecké spoločnosti Indian Airlines, Air Lanka, Emirates, PIA, Singapore Airlines, Austrian Airlines a Lauda Air. Stále častejšia je aj preprava na ostrov helikoptérou. Helikoptéra na 15 minút stojí približne 50 USD na osobu, jednodenný výlet na neobývaný ostrov s plnou penziou stojí okolo 150,-USD.

xNeviete nájsť čo hľadáte?
Vypracujeme Vám ponuku.