Maldivy sú skutočným ostrovným a podmorským rajom

Očkovania

Očkovanie

Žiadne očkovania nie sú povinné. Jedinú výnimku tvoria povinné očkovanie proti žltej zimnici – to však platí len pre tých turistov, ktorí prichádzajú z krajiny, kde sa toto ochorenie vyskytuje. Drvivá väčšina rezortov má k dispozícii vlastnú ordináciu so zdravotníkom, ktorý Vám v prípade potreby poskytne potrebnú prvú moc, lieky pri ľahších zdravotných ťažkostiach.

Náročnejšie zákroky sa na Maldivách neuskutočňujú. Ošetrenie je pomerne drahé. Je dobré poznať svoju krvnú skupinu. Komáre nepredstavujú žiadne väčšie nebezpečenstvo, pretože tu nie je dostatok sladkovodných plôch na ich množenie, každopádne k dispozícii sú zvyčajne na izbách repelenty a odpudzovače hmyzov.


Žltá zimnica

Na základe informácií Maldivských imigračných úradov, NIE JE očkovanie proti žltej zimnici  všeobecne vyžadované pre vstup na Maldivy. Avšak, môžu existovať určité výnimky v závislosti od krajiny, z ktorej prichádzate alebo ktorú ste navštívili pred príchodom na Maldivy:

  • Ak prichádzate z krajiny, kde sa vyskytuje žltá zimnica (najmä niektoré krajiny Afriky a Južnej Ameriky), môžete byť požiadaný o predloženie platného medzinárodného certifikátu o očkovaní proti žltej zimnici.
  • Ak ste počas posledných 6 dní pred príchodom na Maldivy navštívili krajinu s rizikom prenosu žltej zimnice, tiež môžete byť požiadaný o predloženie certifikátu o očkovaní.

Prajem bezpečnú a príjemnú cestu na Maldivy!

xNeviete nájsť čo hľadáte?
Vypracujeme Vám ponuku.