Maledivy dovolenka

Dovolenka

Cestovný ruch sa začal na Maldivách rozvíjať pomaly od začiatku 70 rokov, najprv na ostrovoch Kurumba a Bandos. Dnes sú Maldivy veľmi rozvinutou turistickou destináciou s špičkovými 4* a 5* hotelmi a all inclusive rezortmi a výbornou turistickou infraštruktúrou, ktoré majú v ponuke všetky veľké nemecké, rakúske, slovenské a české cestovné kancelárie. Ceny ubytovania a služieb nie sú najnižšie, jedine v časoch monzúnov od mája do októbra sú trošku nižšie. Kto chce isť na romantickú dovolenku alebo svadobnú cestu vo dvoch alebo na rodinnú dovolenku trávenú na pláži, vo vode, alebo chce pod vodou spoznávať krásy indického oceánu šnorchlovaním alebo potápaním - pre toho sú Maledivy tou najlepšou destináciou. Na Maldivách nenájdete diskotéky do rána, ani hlučné ulice, ale ticho, pokoj a relax na romantických plážach. Vychýrené sú romantické bungalovy nad vodou, postavené v lagúnach na stračích nôžkach (overwater bungalow). Väčšina hotelov má centrálnu budovu s recepciou, reštauráciou a barom a vilky a bungalovy roztrúsené po ostrove alebo v mori v lagúne.

Maldivské pláže a morské lagúny patria k najkrajším na svete. Nádherné biele piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora sú obkolesené a chránene pred oceánom lagúnou. Krištáľovo čistá tyrkysová voda ma po celý rok príjemných 27 – 28 ° C. Na väčšine pláži sú lehátka a slnečníky zdarma.

Vodné športy na Maldivách. Okrem vodných športov ako je potápanie a šnorchlovanie, ponúka väčšina rezortov zadarmo alebo za menší poplatok aj windsurfing, surfing, plachetnice, kitesurfing, kanoying, parasailing, plavby na katamaráne, jachte či miestnej "Dhoni", vodné lyže, jazda na banáne a podobné. Všetky ostrovy majú svoje vlastné centrum vodných športov ako aj potápačské centrum s profesionálnymi anglicky alebo nemecky hovoriacimi inštruktormi. Orientačné ceny v USD:

windsurfing 1 hod. 20 $
kanoe, resp. kajaky 1 hod. 10 $
vodné skútre 15 min 40 $
parasailing 15 min. 40 $
katamarány 1,5 hod. 40 $
potápanie 1 ponor 35 $

Väčšina rezortov má tiež k dispozícii vlastné kúpele a relaxačné centrá s wellness a spa, kde pri rôznych procedúrach ayurvedy alebo thajskej masáži doprajete uvoľnenie svojmu telu, duši i mysli. Samozrejmosťou rezortov je aj sladkovodný bazén.

Svoje telo môžete tiež rozhýbať pri "suchozemských" športoch ako je tenis, squash, fitnes, yoga, aerobik, plážový volejbal, bedminton, stolný tenis, golf (napr. na ostrove Kuredu 6 jamiek), minigolf, plážový volejbal, petang a mnohé ďalšie.

Okrem týchto aktivít si každý rezort organizuje svoje vlastné poznávacie zájazdy, výlety a exkurzie ako napríklad výprava za veľrybami a delfínmi, romantická plavba pri západe slnka, návšteva domorodých ostrovov, výlet na neobývaný ostrov v štýle Robinsona Crusoe, morský rybolov.