20 najlepších turistických miest na Maldivách

Pre vašu dovolenku v roku 2020 sme vybrali:

Maldivy sú obdarené neuveriteľnou krásou a nádherou prírody. Táto ostrovná krajina s 1200 ostrovmi a 26 atolmi láka turistov z celého sveta so svojimi exotickými ostrovmi , ktoré priťahujú modré more do svojho kúzla, lesklé piesočnaté pláže, nádherné útesy a rôzne vodné športy. Keďže ide o ostrovnú krajinu, ktorej dominujú vodné športy, cestovný ruch je tu silne závislý od suchých poveternostných podmienok, a preto obdobie od decembra do apríla je najlepší čas na návštevu Maldív. Obsiata luxusnými vodnými vilami a nekonečnými palmovými hájmi, ktoré sa rytmicky kolíšu, je toto dokonalé spojenie modrej, bielej a zelenej farby skutočným rajom na Zemi! Pozrite sa, čo všetko môžete objaviť, keď ste tu.

1.

Malé - pre mestskú náladu

Nachádza sa na južnom okraji atolu Kaafu, je atol North Malé najväčším mestom a najobľúbenejšou destináciou medzi najlepšími miestami na návštevu Maldivách. Patrí medzi top turistické miesta na Maldivách. Predtým sa volalo 'Mahal', lebo to bolo sídlo 'kráľovských dynastií'. Dnes je známe ako kráľovský ostrov. Malé má tropické monzúnové podnebie s dažďami vyskytujúcimi sa vo väčšine mesiacov v roku. Najlepšia vec na Male je jeho stále mierna teplota po celý rok. Hlavné atrakcie v Malé: piatková mešita, potápanie a šnorchlovanie, rybí trh, Národné múzeum, pamätník cunami, potápačský klub, podvodné skútre.

2.

Sun Island - pre trblietavé pláže

Tiež známy ako Slnečný ostrov Nalaguraidhoo na Južnom atole Ari patrí medzi top pamätihodnosti Maldív. Je ozdobený niekoľkými nádhernými plážami, prekrásnymi tropickými kvetmi a bohatou zeleňou, ktorá priťahuje veľké množstvo turistov, ktorí sa chcú slniť v lone prírody. Vďaka svojej mimoriadne očarujúcej modrej vode, lesklým plážam a nádherným rezortom ostrov zaručuje svojim hosťom nesmiernu radosť. Vzhľadom k jeho pokoju a krásu je jedným z najdokonalejších miest pre páry a novomanželov na svadobnej ceste. Hlavné atrakcie na ostrove Sun: Potápanie, windsurfing a šnorchlovanie, relaxácia v saune a kúpeľoch, ostrovní potápači

3.

Banánový útes (Banana Reef)- pre veľkolepý potápačský zážitok

Nachádza sa na atole Nord-Malé a je celosvetovo preslávený tým, že je jedným z najlepších miest na potápanie na svete. Tým sa dostal na zoznam ako jeden z najdôležitejších pamätihodnosti Maldív. Bolo to v skutočnosti vôbec prvé miesto na potápanie na Maldivách, ktoré bolo uznané na licencované potápanie a výcvik. Je tvarovaný ako banán a pozostáva z množstva morských živočíchov, fantastických koralov, úžasných útesov, previsov a jaskýň. A vďaka nespočetným dobrodružným aktivitám je to jedno z najobľúbenejších miest pre dobrodružných cestovateľov. Hlavné atrakcie pri Banánovom útese: podvodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, vodné lyžovanie v útese; miesta ako Maldives Victory, Hulhumalé, Alimatha Island, Biyadhoo Island, Manta Point. Najlepšie miesta na pobyt: Coco Bodhu Hithi, Paradise Island Resort & Spa , Adaaran Prestige Ocean Villas sú luxusné ubytovanie, ktoré vás udrží šťastné a pohodlné.

4.

Alimatha Island - pre kanoistiku v pokojných vodách

Ostrov Alimatha Island sa nachádza na východnej strane atolu Vaavu. So svojou azúrovou, krištáľovo čistou vodou je vhodný na potápanie, šnorchlovanie a člnkovanie je ostrov ideálnym miestom na rodinnú dovolenku a na medové týždne, pretože je považovaný za jedno z najlepších miest na návštevu Maldív pre páry. Volejbalové zápasy na plážach s oslepujúcim slnkom a oslnivom piesku sú tu skvelou zábavou. Ajurvédske masážne centrum, kúpele, bary a reštaurácie z neho robia z jedných revitalizujúcich možnosti medzi obľúbenými turistickými miestami na Maldivách. Hlavné atrakcie na ostrove Alimatha: Potápanie, šnorchlovanie a kanoistika v Miyaru Kandu, Fotte Kandu (štátom sankcionované chránené lokality); Alimatha Aquatic Resort.

5.

Umelá pláž - pre akčný vodný šport

Táto pláž sa nachádza v Malé a je podľa svojho mena umelá. Je obľúbený cieľom milovníkov plávania. Umelá pláž je otvoreným priestorom a má určité obmedzenia pre odevy podľa miestneho práva. Na pláži sú tiež karnevaly, vodné športy a je to miesto na pokojné prechádzky, takže je to najlepšie miesto pre deti na Maldivách. Večery sú tu prekrásne, keď sa zhromažďujú hudobné skupiny, aby mohli hrať a spievať. Hlavné atrakcie na umelej pláži: Shark Point, Manta Point, Nassimo Thila, Kani Corner. Najlepšie miesta na pobyt: Isola Guest House, Huraa East Inn, Ocean Cottage, Eriyadu Island Resort & Spa.

6.

Fihalhohi Island - pre kvitnúci podmorský život

Ostrov Fihalhohi, ktorý sa nachádza na južnom atole Kaafu v Malé, je jedným z najatraktívnejších a najkrajších miest na Maldivách, kde môžete stráviť svoju ťažko zarobenú dovolenku. Ostrov je krásne obklopený tienistými kokosovými palmami, nedotknutými plážami a čistou vodou. Musíte navštíviť tento ostrov, ak hľadáte romantickú krátku dovolenku alebo plánujete medové týždne. Ostrov ponúka teplé počasie, vďaka čomu je ideálnym miestom pre vodné aktivity, ktoré nadchýnajú návštevníkov a ponúkajú najšarmantnejší doplnok k zoznamu najlepších miest pre medové týždne. Jednou z najlepších vecí na ostrove Fihalhohi je útes, ktorý obklopuje ostrov a ukrýva množstvo morských živočíchov. S dostupnosťou potápania môžete zažiť podmorský svet v útese a vytvoriť spomienky, ktoré vydržia celý život. Hlavné atrakcie na ostrove Fihalhohi: Fihalhohi Island Resort, pláže Rannalhi a Rihiveli v bezprostrednej blízkosti Najlepšie miesta na pobyt: Fihalhohi Island Resort, Veligandu Island Resort a kúpele, Eriyadu Island Resort - ľahko dostupný z ostrova.

7

Utheemu Ganduvaru - návšteva dreveného paláca

Nachádzajúc sa v severnej časti Maldív, Utheemu je jedným z najlepších miest na návštevu Maldív. Je to malý ostrov, ktorý sa podobá malej zelenej medúze. Je jedným z historických významných turistických miest na Maldivách a rodiskom sultána Mohameda Thakurufaanu - uctievaný v histórii Maldív pre vyhnanie portugalských votrelcov. Miesto má pamiatku pamätník s jeho menom - Utheemu Ganduvaru, kultúrne dedičstvo, ktoré musíte vidieť. Tento z dreva postavený palác je sídlom sultána Mohameda a je dôležitou turistickou atrakciou na Maldivách. Hlavné atrakcie na Utheemu Ganduvaru: Domov sultána Mohameda, staroveký cintorín, Nová mešita, pláž Severné pobrežie atď. Najlepšie miesta na pobyt v Utheemu Ganduvaru: Amra Palace Laamu, J Resort Alidhoo, JA Manafar a The Barefoot Eco Hotel.

8

Ostrov Biyadhoo - pre čerstvé organické produkty

Ďalší obľúbený ostrov medzi najlepšími miestami na Maldivách je ostrov Biyadhoo ležiaci v atole Južné Malé. Rozprestiera sa na ploche desiatich hektárov pôdy, je 29 km od medzinárodného letiska Južné Malé a leží v bezprostrednej blízkosti ostrova Makunufushi. Ostrov má bohatú vegetáciu banánov, kokosových orechov a manga spolu s uhorkami, kapustou a paradajkami. Je obľúbený pre svoje blýskavé vody a dobrodružné vodné športy, a preto dostal názov „Ostrov potápania“. Hlavné atrakcie na ostrove Biyadhoo: Biyadhoo Island Resort, šnorchlovanie, potápanie, jazda na kanoe Najlepšie miesta na pobyt: Cocoa Island by COMO, Arena Beach Hotel, Crystal Sands, Beachwood Hotel, Island Cottage atď., sú niektoré z blízkych, luxusných hotelov pre váš komfortný pobyt.

9

Ostrov Veligandu Beach - bezhraničná zeleň

Ostrov Veligandu na severnom atole Ari, je pomerne malý ostrov. Ale napriek tomu, že je malý, má svoju stálych a vracajúcich sa rekreantov. Ostrov je plný úžasnej zelene, ktorá poskytuje nesmierny pokoj v tejto krajine trblietavých vôd. Aj lagúny tu poskytujú skvelé možnosti na potápanie a šnorchlovanie. Ostrov sa nachádza v tesnej blízkosti rybárskej dediny a tiež sľubuje chutné jedlo. Hlavné atrakcie na ostrove Veligandu Beach: Veligandu Island Resort & Spa, šnorchlovanie, potápanie, rybolov, prehliadky dediny Najlepšie miesta na pobyt: Rasdhoo View Inn, Rasdhoo Dive Lodge, Ras Reef Guest House a Kuramathi Island Resort.

10.

Baros Island - pre slnkom rozmaznané pláže

Ideálne miesto, ktoré bez davov ľudí na plážiach, je ostrov Baros, ktorý nie náhodou patrí k najviac hodnoteným ostrovom na Maldivách. Luxusný butikový rezort so slnečnými plážami je známy predovšetkým pre svoju prirodzenú eleganciu. S množstvom vodných víl je ostrov Baros vyhľadávaný exkluzívne pre svoje služby a súkromie. S niekoľkými reštauráciami a barmi v areáli víl je ideálny pre dovolenku na svadobnej ceste a dovolenky s priateľmi. Azúrová modrá voda rozmaznáva oči a dušu. Hlavné atrakcie: Šnorchlovanie, potápanie, korálový útes a relax v kúpeľných strediskách Najlepšie miesta na pobyt: Baros Maldives, Banyan Tree Vabbinfaru, Angsana Ihuru a Grand Park Kodhipparu

11.

Ostrov Emboodhu Finolhu - pre romantické vodné vily

Usporiadanie vodných víl na ostrove Emboodhu je atrakciou samo o sebe. Vodné vily sú usporiadané v tvare kvetu a vytvárajú z tohto ostrova klenot, ktorý možno pridať do koruny. Ak prichádzate na hydropláne, je výhľad rovnako krásny ako pobyt na ostrove. Hostia z asi päťdesiat päť vodných viliek, si užívajú päťhviezdičkové služby. Kto chce relaxovať, môže sa rozhodnúť pre revitalizačné wellness. Hlavné atrakcie: Potápanie a relaxácia v najlepších kúpeľoch Najlepšie miesta na pobyt: Embudu Village, Taj Exotica Resort & Spa, Adaaran Prestige Vadoo a Nasandhura Palace Hotel

12.

Ostrov Mirihi - pre digitálny detox

Rekreanti, ktorí hľadajú kompletný detoxikačný pobyt na Maledivách, by sa mali vydať na ostrov Mihiri. Pretože nevidno žiadny televízor a je úplne oddelený od vonkajšieho sveta, (ak majú samozrejme) svoje mobilné telefóny na uzde. Odvrátenie sa od okolitého sveta je jednoduché na krásnom ostrove Mirihi. Veľa novomanželov si tu užíva medové týždne. Môžu tiež využiť procedúry wellness centra Adam & Eve. S asi 30 vodnými vílami a reštauráciami, ktoré ponúkajú chutné pochúťky, pozýva na návštevu vás aj vašich blízkych. Hlavné atrakcie: potápanie, šnorchlovanie, romantická večera a relaxácia v luxusných kúpeľoch Najlepšie miesta na pobyt: Mirihi Island Resort

13.

Ostrov Como Cocoa - pre 5-hviezdičkové služby

Maldivy sa pýšia svojimi piesočnatými plážami a nádhernými ostrovmi, ale spomedzi mnohých je ostrov Como Cocoa najvyhľadávanejším. Je to kúsok tropického raja na relaxáciu a omladenie. Na ostrove je 33 vodných víl. Každá z týchto víl ponúka päťhviezdičkové ubytovanie a najlepšie reštauračné služby zo všetkých okolitých ostrovoch. Biele práškové pláže, ktoré sú mäkšie ako vaša pokožka, vás spolu s krištáľovo modrou vodou doslova unesú. Hlavné atrakcie: Šnorchlovanie, potápanie, bazény, nekonečné kúpacie vane a relaxácia v kúpeľoch Najlepšie miesta na pobyt: Como Cocoa Island Hotel, Holiday Inn Resort

14.

Huvahendhoo Island - pre mäkké biele piesočné pláže

Pokojná voda a žiarivá zeleň, ktorá tvorí ostrov Huvahendhoo, je miesto, kde by ste mali stráviť nerušený pobyt na omladenie. Či už cestujete s rodinou alebo priateľmi, tento ostrov je miesto, kde si môžete oddýchnuť a detoxikovať sa od zhonu každodenného mestského života. V rodinne orientovanom mieste, môžu mať deti svoju zábavu v „Detskom klube“, zatiaľ čo dospelí si môžu vychutnať svoj čas na mäkkých bielych piesočných plážach. Ostrov Huvahendhoo so svojimi reštauráciami, ktoré podávajú vynikajúce pochúťky, či už zahraničné alebo miestne, ponúka početné výhody a robí ho jedným z najlepších miest na návštevu na Maldív s rodinou. Hlavné atrakcie: Bazén, tenisové kurty, plážový volejbal, biliard a kúpele v Lily Beach Resort & Spa Najlepšie miesta na pobyt: Lily Beach Resort & Spa a Drift Thelu Veliga Retreat

15.

Kanuhura Island - Pre vily vhodné pre deti

Ostrov Kanuhura sa môže pochváliť prepracovaným vilovým prostredím a luxusným päťhviezdičkovým vybavením a službami, ktoré poskytuje svojim hosťom. Toto miesto, ktoré je známe pre svoji priateľskosť k deťom, navštevuje veľa rodín s detmi. Každá vila na ostrovnom rezorte Kanuhura má svoju súkromnú obsluhu, ktorá sa postará o všetky vaše potreby. Zatiaľ čo si vychutnáte pobyt na ostrove, môžu sa deti zabávať v detskom klube. Jedným z aspektov vil, ktoré stoja za pobyt, je originálny dekor, ktorý hostí veľmi poteší. Hlavné atrakcie: Surfovanie, šnorchlovanie, potápanie, plážový volejbal, tenis a oddych v kúpeľnom stredisku Najlepšie miesta na pobyt: Kanuhura Maldives

16.

Ostrov Rangali - pre perfektnú luxusnú dovolenku

Na Conrad Maldives v Rangali Island je asi najluxusnejším hotelom na Maldivách. Známy nielen svojou reštauráciou pod vodou ale aj gastronomickými službami a vlastnou vinotékou. Conrad vlastní skupina Hilton Hotels a čo sa týka aktivít asi nemá konkurenciu. Či chcete šnorchlovať alebo potápať, člnkovať sa alebo užívať si deň na jachte, je málo požiadaviek, ktoré by sa nedali splniť. Pre tých, ktorí milujú rybolov, ponúka Conrad Maldives na ostrove možnosti rybačky v blízkosti. Hlavné atrakcie: nekonečný bazén, pozorovanie delfínov, wellness a športy vo vnútri. Najlepšie miesta na pobyt: Conrad Maldives a Rangali Island Resort

17.

Podmorský svet veľrýb - pre vzrušujúcu podvodnú túru

Podmorský svet veľrýb zjavne nie je miestom, ale je to 45 minútová podvodná prehliadka Indického oceánu, teda vzrušujúcim novýmzážitkom podmorského života. Plavba pod vodou sa dá prirovnať k prechádzke po záhrade. Jediný rozdiel je v tom, že ste v klietke a podvodný svet je vaším divákom, zatiaľ čo sa plavíte podmorským svetom. Hlavné atrakcie: obyčajné pozorovanie ohňových rýb, rôžkatca škvrnitého a škola žltých a modrých-modrých rýb Najlepšie miesta na pobyt: Hotel Jen Male

17.

Halaveli ostrovy - pre scénickú krásu a relaxáciu

Izolácia môže byť niekedy dobrá pre vaše zdravie, a tu prichádzajú do hry Halaveli ostrovy. Obklopené vodou v každom smere, Halaveli ostrovy sú ideálnym miestom na odlúčenie sa od skutočného sveta s ničím iným ako obrovskou scénickou krásou. No, vôbec nie, pretože ostrov je najlepším miestom na strávenie času so svojimi priateľmi a rodinou. Na ostrove Halaveli je tiež rezort Constance Halaveli. Známy pre svoje prepracované pohostinské služby, ktoré spríjemnia každý pobyt. S 57 vodnými vilami pre romantickú dovolenku sú izby vybavené televízormi a zábavným systémom iMac. Hlavné atrakcie: Šliapacie bicykle, Jahaz Restaurant & Bar, plavecké bazény, potápanie a šnorchlovanie Najlepšie miesta na pobyt: Constance Halaveli

18.

Ostrov Dhigu - pre luxusnú dovolenku

Ostrov Dhigu je viac o modrej než zelenej, pretože všade, kam sa pozriete, nájdete modrú oblohu a krištáľovo čistú vodu, ktorá upokojuje váš zrak. Ostrovný rezort na ostrove Dhigu má nad 36 vodných víl so špičkovým vybavením a päťhviezdičkovým ubytovaním spolu s nekonečným výhľadom ponad súkromného bazéna na ďaleké more. Váš pobyt v rezorte Anantara Dhigu Resort & Spa je všetko, čo si človek môže želať na luxusnej dovolenke. Jedlo podávané v štyroch reštauráciách strediska je známe tým, že je najlepšie v regióne s miestnou a zahraničnou kuchyňou, aby potešilo vaše chuťové bunky. Hlavné atrakcie: plavba na lodiach, potápanie, šnorchlovanie a ďalšie vodné športy Najlepšie miesta na pobyt: Anantara Dhigu Maldives Resort, Anantara Veli Maldives Resort a Taj Exotica Resort & Spa

19.

Ostrov Kudadoo Island - nepredstaviteľný luxus

Súkromný ostrov Kudadoo Maldives sa nedávno pripojil k cestovnému ruchu vďaka novému a lesklému letovisku Kudadoo Maldives Island, ktoré sa otvorilo na jeho brehoch ... a nad jeho vodami! Je to ideálne miesto pre váš luxusný pobyt vďaka tomu, že je stále nepreskúmaný a nedotknutý. Okrem leňošenia na dokonalých bielych plážach a potešenia z potápania v krištáľovo čistých vodách uprostred delfínov sa môžete rozmaznávať ultra luxusnými službami rezortu, ako je kúpanie v súkromných bazénoch, kúpeľné procedúry, lekcie jogy. Bar a reštaurácia ponúka viacero kuchýň. Celkovo vzaté, je to určite najlepšie miesto, kam ísť v Maledivách pre nesporný pokoj a ústranie, zahalené výdatným objemom luxusu! Hlavné atrakcie: Kúpanie s delfínmi, nedotknutá pláž, potápanie, rekreačné služby Najlepšie miesta na pobyt v blízkosti: Kudadoo Maldives Island Resort

20.

Bioluminescenčná pláž - pre pozorovanie hviezd s Bae

Vy a váš partner ste si iste všimli početné hviezdy v nebi počas romantických prechádzok. Ale všimli ste si nejaké pod nohami? Nie, nie sme blázon! Táto panenská pláž na ostrove Vaadhoo v Maledivách je obľúbená pre vzácny a veľmi vzrušujúci jav, ktorý absolútne nadchne každého, kto navštívi. Prilákanie návštevníkov svojimi žiariacimi fytoplanktónmi, ktoré vlny v noci vyplavujú na piesky, je to ideálne miesto pre novomanželov na svadobnej ceste a páry, ktoré si na celý život určite spomenú na fascinujúce pamiatky! Okrem tejto surrealistickej a romantickej predstavy v noci, táto pláž je tiež známa pre rôzne kaviarne lemujúce brehy. Jedným z najlepších miest na návštevu na Maledivách pre medové týždne, poskytuje nekonečné možnosti stravovania v tejto oblasti. A je to relatívne ľahké dostať sa z Hulhumale trajektom. Hlavné atrakcie: Svietiace piesky v noci, krásne kaviarne Najlepšie miesta na pobyt v blízkosti: Adaaran Prestige Vadoo, Serene Blue Bowls Inn

{ "cmd":null, "layout":"180704" }